en lt

"Zenitas" ir klimato kaita

2015 m. gruodžio viduryje, Paryžiuje, daugiau nei 190 šalių atstovai, moderuojant Jungtinėm tautoms, sutarė dėl bazinių priemonių kovai su klimato kaita. Buvo visuotinai pripažinta, kad CO2 emisija sukelia klimato atšilimą, o tai savo ruožtų veda prie kitų planetai ir žmonijai pražūtingų pasekmių. Buvo sutarta, kad šalys sieks mažinti iškastinio kuro - naftos, dujų bei ypač anglies deginimą nes tai pagrindiniai taršos CO2 šaltiniai.

Projektuodami "Zenitą", kaip A klasės energetinio efektyvumo pastatą, mes įnešame savo indėlį į globalią kovą su klimato kaita. "Zenite" diegiamos energetinio efektyvumo priemonės ir technologijos mažins CO2 emisiją. Skaičiuojame, kad eksplotuojamas pastatas pagamins 28,9 kg CO2 vienam kvadratiniam metrui namo ploto per metus, o tai gerokai mažiau nei kiti žemesnės energetinio efektyvumo klasės namai.
Be to, didžiąją dalį energijos šildymui bei karštam vandeniui "Zenitas" gaus iš švaraus atsinaujinančio kuro, nes Kaune, beveik visa centrinio šildymo sistema tiekiama šiluma pagaminama iš biomasės (daugiau apie tai www.kaunoenergija.lt).

Todėl mes sakome, kad investicijos į energetinį efektyvumą statyboje ne tik atsiperka finansiškai. Tai yra moralu ir tai yra mūsų pareiga prieš jaunąją kartą, kuri gyvens po mūsų.